Polana Jakuszycka DCS fundatorem nagród!

Dolnośląskie Centrum Sportu to największa tego typu inwestycja samorządu województwa Dolnośląskiego w historii. Budowa tego ośrodka kosztowała ponad 200 mln zł.

Polana Jakuszycka, przy Szklarskiej Porębie na Dolnym Ślaśku jest od dawna mekką biegaczy narciarskich. Tam od lat organizowany jest Bieg Piastów. W imprezie uczestniczy kilka tysięcy osób. Teraz dzięki nowej inwestycji ma być stolicą polskiego narciarstwa biegowego.

Obiekt ma być gotowy już w czwartym kwartale tego roku.

80 km tras biegowych i biathlonowych, strzelnica, boisko piłkarskie, bieżnia lekkoatletyczna, rolkostrada, ściany wspinaczkowe, które zimą będą mogły być pokryte także lodem, sala gimnastyczna, 2 siłownie z systemem hipoksji oraz górka rowerowa i 200 miejsc noclegowych i postojowych na parkingu podziemnym.

W centrum powstanie także interaktywne muzeum sportu, taki mały Kopernik.

Chętni będą mogli potrenować na specjalnych symulatorach, które mają imitować warunki, w jakich na co dzień trenowali Justyna Kowalczyk czy Kamil Stoch.

Nowe centrum zostało pomyślane tak, aby można było dojechać w góry komunikacją zbiorową, Centrum powstało przy samych torach a peron Kolejowy jest jego częścią

FB: Polana Jakuszycka DCS
IG: instagram.com/polanajakuszyckadcs
WWW: https://polanajakuszycka.pl

Podobne wpisy