Data urodzenia – 03/07/2000 || Miejscowość – Złotoryja
O sobie:
W lipcu będę świętować 22 urodziny. Pochodzę ze Złotoryi (najstarszego miasta w Polsce, położonego w województwie dolnośląskim). Aktualnie mieszkam we Wrocławiu. Od roku 2020 studiuję Zarządzanie i Inżynierię Produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W wolnym czasie spotykam się z bliskimi i przyjaciółmi. Uwielbiam podróżować oraz interesuję się modą i historią domów mody. Chcąc zdobyć doświadczenie zawodowe, w każde wakacje od kilku lat pracuję jako kelnerka. Aktualnie znalazłam zatrudnienie na część etatu jako doradczyni klienta w sklepie jednej ze znanych marek modowych.
Dlaczego wzięłaś udział w konkursie?
O udziale w konkursie myślałam już od kilku lat, natomiast skupiałam się na studiach oraz pracy. Do wzięcia udziału w konkursie namówiła mnie moja Mama, która zawsze daje mi siłę do działania. Podzielając moje wybory, wspiera mnie. Jest moim aniołem stróżem, ponieważ gdy myśli inaczej, nie ukrywa swojego zdania, stwarzając pole do dyskusji. Cenię Jej troskę, ale i szczerość. Zawsze mogę Jej powiedzieć o największym sukcesie oraz największej swojej porażce. Wiem że zawsze mi pomoże, gdyż jest moją Mamą, ale i przyjaciółką, osobą która jest dla mnie WYJĄTKOWA.
Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Woj. Dolnośląskiego?
Uważam, że podołałabym misji, jakiej mogłabym się podjąć po zdobyciu korony. Wygrana wiąże się z odpowiedzialnością. W czasach, w których moje pokolenie wkroczyło w dorosłość, dzieje się tak dużo, że nie każdy podąża swoją drogą. Z każdej strony pojawiają się możliwości, ale także pokusy które zmieniają postrzeganie świata. Młodzi ludzie są narażeni na działalność innych osób w podobnym wieku, których rozpoznawalność często trwająca przez pięć minut negatywnie na nich wpływa. W Polsce, jak i na świecie jest mnóstwo zdolnych i dających dobry przykład osób. Niestety coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, poprzez które obserwatorzy zmieniają swoje postępowanie, często tracąc możliwości, które stały na ich drodze rozwoju. Oczywiście zawsze były osoby bardziej lub mniej znane, których wpływ na otoczenie był negatywny. Niestety aktualnie mamy do czynienia z nieograniczonym rozprzestrzenianiem danych, chyba że zostaną one zgłoszone i zablokowane przez dany portal. Biorąc udział w konkursie, będąc już w jego finale nie oczekuje wygranej, choć oczywiście zdobycie korony byłoby wspaniałym wyróżnieniem. Jestem jednak świadoma, że tytuł Miss Dolnego Śląska w pewnym stopniu eksponuje, ale również daje możliwość reprezentowania konkursu. Piękno kobiety nie oznacza wyłącznie jej urody. Ważne są wartości, wykształcenie czy stosowne zachowanie, ale najważniejszy jest każdy człowiek. Ze względu na nierówności społeczne, ekonomiczne czy kulturowe należy odpowiednio traktować każdą napotkaną osobę. Wykorzystując Internet, należy pamiętać że mający do niego dostęp może z niego skorzystać i dotrzeć do zamieszczanych przez nas treści. Jestem odważną kobietą, która zawsze ma swoje zdanie, natomiast staram się wypowiadać odpowiedzialnie, aby wnieść do każdego podjętego przeze mnie tematu wartościowe informacje dla mojego rozmówcy.
Jaka jest idealna Miss?
Ideały nie istnieją, być może ta odpowiedź pojawiła się także u innych finalistek, natomiast według mnie ważne jest aby nie utwierdzać nikogo w przekonaniu, że ktoś jest, bądź powinien być idealny. Miss mogłaby stwarzać możliwości do rozwoju, własnego ale także innych. Ważne jest dobre wykształcenie, doświadczenie, pracowitość, ambicja ale jednocześnie należy pamiętać o byciu człowiekiem i korzystaniu z uroków otoczenia, w którym się znajdujemy. Osoba ciepła i troskliwa zawsze znajdzie miejsce wśród społeczności. Miss nie powinno również brakować pewności siebie i odwagi, gdyż to ona dźwiga ciężar owej korony i reprezentuje kobiety, zwłaszcza te identyfikujące się z konkursem. Uroda nie definiuje kobiety, uzupełnia jedynie jej osobowość.
Jakie jest Twoje największe marzenie?
Aktualnie moim największym marzeniem jest zrobienie wspaniałej kariery zawodowej, aby zapewnić sobie stabilność i poczucie bezpieczeństwa. Ogólnie najważniejsze są podstawowe wartości, rodzina i bliscy. Dla niektórych „praca u podstaw” jest spełnieniem oczekiwań, a nawet pozytywnie wpływa na ich zdrowie i relacje z innymi. Jednakże chciałabym spełniać się jako kobieta, ale i zawodowo. Ważny jest dla mnie rozwój w kwestii zarządzania. W przyszłości chciałabym pozostać na uczelni i zdobyć tytuł naukowy, kontynuować swoją edukację, gdyż to ona sprawia że moje poczucie własnej wartości wzrasta. Lubię uczyć się od innych, ale także dzielić się zdobytą wiedzą z nimi. Będzie to długa droga, którą będę musiała pokonać lecz lubię stawiać sobie wysoko poprzeczkę. Wypracowany samodzielnie sukces daje mi największą satysfakcję.
Kto jest Twoim autorytetem?
Moim autorytetem, jak i zapewne wielu Polek jest Martyna Wojciechowska. Inspiruje mnie i sprawia, że bycie kobietą jest bardziej wyjątkowe. Jako dziennikarka, pisarka, prezenterka telewizyjna ale przede wszystkim podróżniczka od lat pokazuje różne aspekty życia kobiet na całym świecie. W programie „Kobieta na krańcu świata” eksponuje ich codzienność, największe marzenia oraz lęki. Bohaterki jej programu są silne mimo sytuacji życiowej. Ich inspirujące historie pokazują różnorodność i motywują do działania. Mimo to, iż mieszkamy w różnych częściach świata, wyznajemy różne religie czy przede wszystkim wyglądamy inaczej, każda z nas jest wartościową i piękną na swój sposób kobietą.
Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?
Myślę, że jeśli nie byłabym człowiekiem to byłabym słoniem, gdyż jestem osobą która uwielbia towarzystwo innych, pracę zespołową i sporty grupowe. Nie lubię samotności i uważam, że człowiek nie jest do niej stworzony. Słonie żyją w stadzie, a człowiek przynależy do danej społeczności, mniejszej lub większej. Słonie mają wyjątkową zdolność porozumiewania się, niekiedy robią to poprzez infradźwięki niesłyszalne dla człowieka oraz wibracje wywołane tupaniem, które wyczuwają przez swoje kości. Dzięki temu ich komunikacja nie jest zrozumiała przez inne zwierzęta.
Jaką supermoc chciałabyś mieć?
Teleportacja to właśnie supermoc, o której marzę od dzieciństwa. Czy może być coś lepszego, niż umiejętność przemieszczania się w kilka sekund do dowolnego miejsca na Ziemi? Nigdy niczego bym nie przegapiła i zawsze byłabym na czas. Byłbym tam gdzie sobie wymarzę w danej chwili. Mogłabym mieć pracę, rodzinę i dom na różnych kontynentach i nie dzieliłaby nas odległość. Jednego dnia, rano, być w pracy w Nowym Jorku a popołudniu na obiedzie w Paryżu a wieczorem na koncercie w Tokio. Nic trudnego. Pstryk i jestem na miejscu.
Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?
Jestem odpowiedzialna, lojalna i zawsze skora do pomocy.
Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?
Wcześniej wspomniałam, że stawiam aktualnie na zapewnienie sobie bezpieczeństwa w postaci wykształcenia i stabilności finansowej. W związku z tym moim największym sukcesem jest dostanie się na wymarzony kierunek studiów. Studiuję Zarządzanie i Inżynierię Produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Moim największym dotychczasowym osiągnięciem nie jest samo dostanie się na owy kierunek, lecz świadomość, że podjęłam dobrą decyzję, dzięki której mogę się aktualnie spełniać naukowo.
Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?
Bycie kobietą, to nie tylko odczuwanie radości z całej tej zabawy z włosami, ciuchami i stylem ale również poczucie, że możemy doświadczać „mocy kobiet” i liczyć na ich pomoc bo to kobieta, kobietę zrozumie zawsze najlepiej. Możemy być sobą np. budzić się rano i być codziennie inna. Bycie kobietą jest bardzo sexy.
Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?
„Życie powinno być przygodą. Życie powinno być spełnione. Życie powinno być czymś więcej niż tylko zwykłym egzystowaniem.” [Joseph Murphy – „Potęga podświadomości”].
Gdzie widzisz się za 10 lat?
Za dziesięć lat będę miała 32 lata. Po ukończonym doktoracie będę robić karierę zawodową jako naukowczyni. Poza dobrą, rozwijającą mnie pracą będę spełniać marzenia. W ciągu dekady prawdopodobnie zostanę mamą, jeśli tak się stanie będę łączyć moją największą aktualną pasję, czyli rozwój osobisty z macierzyństwem, które na pewno odmieni moje życie.
Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?
Myślę że jest jedna cecha charakteru, którą mogłabym zmienić, którą tak naprawdę próbuję zmieniać nieustannie. Jest nią niecierpliwość. Jestem osobą, która nie lubi długo czekać na efekty. Czasami chciałabym uzyskać efekty szybciej niż jest to możliwe, pomimo iż wiem, że dobry rezultat osiąga się z czasem. Tak naprawdę ta cecha charakteru wiąże się z ciekawością, z chęcią poznania rezultatu jakiejś analizy. Zdarza się, że przeszkadza w działaniu, ale często motywuje.
Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?
Jestem wyjątkowa ponieważ nie boję się żyć i korzystać (czerpać) z życia pełnymi garściami. Wiem, że ważny jest umiar, ale staram się wykorzystywać każdy moment na spełnianie marzeń oraz realizowanie wyznaczonych celów.
Czym jest dla Ciebie „siła kobiet”?
Na przestrzeni kilku lat można było podziwiać jaką siłę mają w sobie kobiety. Rok 2016 rozpoczął falę protestów zapoczątkowanych przez partię Razem. Powstał Ogólnopolski Strajk Kobiet (polski feministyczny ruch społeczny), który do dziś wspiera kobiety w walce o ich prawa. W obliczu zagrożenia Polki potrafią się zjednoczyć i działać razem. W roku 2018 w Empiku we wrocławskiej Renomie odbyło się spotkanie poświęcone edukacji seksualnej, która w Polsce nie jest na odpowiednim poziomie. Powinnam napisać, że w owym czasie nie była, bo wiele się zmieniło, głównie dzięki zaangażowaniu różnych aktywistek/ów, ale działania między innymi rządu negatywnie wpływają na akcje zmierzające do poprawy wiedzy w omawianym temacie głównie wśród dzieci i młodzieży, demonizując zachowania działaczek/y. Jedną z nich jest top modelka Anja Rubik, która postanowiła zaangażować się społecznie jeszcze bardziej niż wcześniej. Wykorzystując swoje zasięgi i autorytet, przeprowadziła rozmowy ze specjalistami ds. psychologii czy seksuologii. W oparciu o nie powstała książka „SEXEDPL”. Choć skierowana do młodzieży, czytelnik w każdym wieku może z niej skorzystać i poszerzyć swoją wiedzę. Po części głównej spotkania, można było zadać dowolne pytanie. Postanowiłam wykorzystać możliwość porozmawiania. W naszej rozmowie poruszyłyśmy tematy ochrony środowiska, polityki czy życia publicznego. Takie postawy należy doceniać, ponieważ przyczyniają się do zachowania standardów demokracji i poszerzają wiedzę.